e-Laba to dedykowana aplikacja 

wszystkim tym którzy bez wychodzenia z domu pragną wywoływać swoje cyfrowe zdjęcia. Intuicyjny interfejs programu oraz możliwosć szybkiej edycji zdjęć sprawia że każdy nawet początkujący użytkownik internetu bez problemu poradzi sobie z wyborem i przesłaniem swoich najlepszych fotografii do naszego laboratorium.

Poniżej prezentujemy jak krok po kroku założyć własne konto w systemie e-Laba i jakie dodatkowe możliwości kryją sie podczas składania zamówienia.

 

Instalacja i przygotowanie zdjęć do wysłania

Pobrać i zainstalować e-Laba.

Uruchomić aplikację  e-Laba.

Podczas pierwszego logowania wybrać opcję

"Nowy użytkownik".

 

Wybrać zdjęcia do wywołania

a następnie wskazać format i ilość.

Po zadaniu formatu zdjęcia, uaktywniają się ikony funkcyjne

kadrowanie  korekta barw  redukcja czerwonych oczu

Nie jest konieczne kadrowanie zdjęć, domyślnie e-Laba linią przerywaną pokazuje jak będzie wyglądał  kadr FILL-IN. UWAGA. Zdjęcia naświetlane jako FILL-IN są obcinane ok 1,5mm z każdego boku. W przypadku naświetlania FIT-IN (białe paski) zdjęcie przycinane jest ok 1,5 mm z dwóch boków gdzie kadr dochodzi do krawędzi zdjęcia. Prosimy o uwzględnienie tzw. "spadów"

 

Oryginalny plik

 

DOSTĘPNE KADRY

 

Przykład formatu 10x15

 

FILL-IN

To domyślnie ustawiona opcja w

e-Laba. Sprawia że zdjęcia są naświetlane na całym obszarze papieru z zaznaczeniem że mogą one zostać obcięte do proporcji formatu który został wybrany

 

 

FIT-IN

Opcja ta sprawia że zdjęcie naświetlane jest w całości  na papierze wybranego formatu, dodając białe paski do zdjęć bez proporcji.

 

 

NO RESIZE

Opcja naświetlania zdjęć uprzednio wykadrowanych  w 300dpi (300 pix/cal dla zadanej wielkości)

 

     

 

 

 

Podsumowanie zlecenia, rejestracja, wybór formy odbioru odbitek

Następna strona pokazuje nam jakie zdjęcia wybraliśmy. Możemy tu jednocześnie dla wszystkich zamawianych zdjęć  zmienić format, ilość odbitek i gradację papieru oraz dodatkowo wybrać sposób naświetlania (kolor, cz-b, sepia)

Ostatnim krokiem tuż przed rozpoczęciem transferu zdjęć na serwer laboratorium jest wypełnienie formularza rejestracyjnego. W formularzu prosimy wypełnić dokładnie wszystkie pola zwracając szczególną uwagę na adres e-mail gdyż tą drogą  informujemy o przyjęciu zlecenia do naświetlania i przygotowaniu go do odbioru. Tylko przy pierwszym wysłaniu zlecenia ustalamy LOGIN i HASŁO, które póŸniej używamy do logowania się do systemu zaraz po uruchomieniu programu e-Laba.

 

Po zakończeniu przesyłania plików otrzymujemy 5 cyfrowy numer który pomoże później w identyfikacji zlecenia np. podczas odbioru.

 

Dodatkowo na adres e-mail podany podczas rejestracji przesłane będą informacje o przyjęciu zlecenia do realizacji i jego wykonaniu.

elaba windows nt/xp/vista/7/8/9/10

 

regulamin :

 

cennik